Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

Yatak Odanızı Bir İç mimar Gibi Döşeyin!

Yatak Odanızı Bir İç mimar Gibi Döşeyin!

İlham Veren Tasarım Yatak Odaları

Evin her köşesi önemlidir, her bir odası ayrı bir tasarıma sahip olmalı ve iç dekorasyonu için önem gösterilmelidir. Ama söz konusu yatak odası olunca, hassasiyet haliyle biraz daha artıyor. Evin en huzur veren, en rahatlatıcı ve konforlu noktası şüphesiz yatak odası olmalı. İşte dönemin en trend tasarım yatak odası önerileri karşınızda:

Modern Yatak Odaları

Siyah, beyaz ya da gri gibi renklerin hakim olduğu modern yatak odalarında duvarda boya yerine kağıt tercih edebilirsiniz. Geometrik baskıların da gayet hoş duracağını belirtelim. Odanın her bir kısmında farklı duvar kağıdı kullanma gibi bir alternatifiniz de var, unutmayın! Ayrıca modern yatak odalarının en büyük özelliğinin aksesuar kullanımında minimalizmin öne çıktığını söylemek mümkün.

Country – Kır Tarzı Yatak Odaları

Nötr tonların boyalı olduğu duvarlar ile fark yaratan country – kır tarzı yatak odaları genellikle yeşil, mavi veya leylak renkli soft renklerin hakim olduğu bir iç dizayna sahip. Çiçek desenli duvar kağıtların sıklıkla görüldüğü kır tarzı yatak odaları en çok da doğa aşığı çiftlerin tercihi oluyor. Yatak odasında kullanacağınız mobilyaları da Fransız tarzı tercih etmeniz daha hoş bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Endüstriyel Tarzda Yatak Odaları

Pürüzlü yüzeylerin ve fazla işlenmemiş objelerin kullanıldığı endüstriyel tarzda yatak odalarında genellikle çelik, demir, bakır, metal vb. materyaller hemen göze ilişir. Tabii ahşap sevenler olabildiğince yıllanmış olan parçaları tercih edersen daha uygun olur. Sıvasız tuğla duvarların da tercih edildiği bu tarz yatak odalarında beyaza boyanmış tuğla tasarım duvarları da seçebilirsiniz.

Rüstik Yatak Odaları

Masif ahşabın başrolde olduğu rüstik yatak odaların olmazsa olmazı sıcak tonlar (gri, açık yeşil, bej, kahverengi vb.) ve taş duvarlardır. Minimal tasarımlarla enfes bir ahenk yakalayacağınız rüstik yatak odalarında öyle çok gözü yoran aksesuarlar kullanmanız önerilmez.

İskandinav Yatak Odaları

Siyah-beyaz sevenler sizi hemen şöyle alalım… Ahşap zemin ve beyaz duvarlar, bir de siyah – beyaz mobilya ve iç dekorasyon ürünleri ile hem şık hem de tarz bir yatak odası tasarlayabilirsiniz. Yatak odasını baştan aşağı zarif bir şekilde tasarlamak isteyenlerin ilk tercihi olan İskandinav tarzlarda genelde aydınlatmalar daha yumuşak; aksesuarlar ve mobilyalar da (puf, sandık, sehpa vb.) vintage olur.

Yatak Odası Zemini Nasıl Olmalı?

Öncelikle yatak odanızın zemini, iç tasarımı ile mutlak suretle uyumlu olmalı. Hiç kimse sabah uyanır uyanmaz sert bir zemine ayak basmak istemez. Bu nedenle de zemin üstü ya da komple halı kaplama tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki dayanıklılık konusunda halı hiçbir zaman için ahşap ile kıyas kabul etmez. Uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilen ahşap zeminler leke çıkarma açısından da daha çok tercih ediliyor.

 

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.