Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

Sehpaların Dekorasyondaki Rolü

Sehpaların Dekorasyondaki Rolü

Sehpaların Dekorasyondaki Rolü

Dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olan sehpalar, bulunduğu ortamın hemen aurasını değiştirecek bir güce sahip kuşkusuz. Genellikle oturma odalarının en kullanışlı ürünleri arasında bulunan sehpalar kimi zaman mutfak, yatak odası vb. yerlerde de kullanılabiliyor. İşte sehpaların dekorasyondaki rolü ve nasıl seçilmesi gerektiği hakkında bilgiler:

Estetik ve Minimal Tasarımlar

Kreatif tasarımlar, estetik dokunuşları da beraberinde getiriyor. İşlevsel olması bir yana salon veya oturma odasının tam merkezinde olan sehpalar şüphesiz tüm odaya hakim olduğu için minimal olmaları her zaman bir avantajdır. Yani karışık görünümlü ve gereksiz büyüklükteki sehpalar salonunuzu olduğundan kalabalık gösterebilir. Bu riski almak yerine daha minimal modeller arasından seçim yapmanızda fayda var.

İşlevsellik Önemli

Orta sehpalar, şıklığı ile fark yarattığı kadar işlevselliği ile de tercih sebebi olmalı. Yani TV ünitesi gibi ortadaki döküntüyü toplayıcı özelliğe sahip mobilyalardan bir diğeri de orta sehpalardır. Beş çaylarında da dizüstü bilgisayarınızla yapacağınız çalışmalarda da aynı işlevselliği göstermeli ve hatta TV karşısında bir şeyler atıştırırken bile pratik bir şekilde kullanılabilmelidir.

Evin Rengi ve İç Dekorasyonu ile Uyumlu Olmalı

Orta sehpayı kullanacağınız yerin duvar renginden diğer mobilyaların model ve renklerine kadar aslında her bir detay, seçiminizde etkin rol oynayacaktır. Alelacele seçilmiş bir model veya renkte orta sehpa aldığınız takdirde oturma odanızda hayalinizdeki uyumu yakalamanız çok zor. Açık tonlarda iç dekorasyonunuz varsa şayet orta sehpanızı doğal ahşap tonlarında seçebilirsiniz.

Sehpanın Konumu Merkezi Olmalı

Küçük dokunuşlar ile büyük farklar yaratmak pekala orta sehpa ile mümkündür. Ahşap satranç takımı, vazo, tepsi veya kase gibi aksesuarlar ile daha dekoratif bir sehpa elde etmekle birlikte evinizin odak noktasını kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Taze veya yapma çiçeklerle de enfes bir dekor elde etmeniz mümkün.

Ahşap ve Camın Eşsiz Uyumu

Klasik ama bir o kadar da modern bir oturma odası dekorasyonu için ahşap ve üzeri ise cam olan orta sehpa modellerini seçmenizi öneriyoruz. Üzeri cam orta sehpaların kullanımı ilk düşünüldüğünde zor gibi dursa da aslında ortamda yaratacağı hava, hepsine değecektir.

Zigon Sehpalarla Modern Bir Hava Yaratın

Orta sehpa denince tek parça bir mobilya hemen akla gelebilir ama işin aslı öyle değil. Çünkü sehpa dendi mi birçok farklı model ortaya çıkıyor. İç içe geçen zigon sehpalar aynı zamanda tüm salona hakim bir bölgede, yani tam merkezde de kullanılabilir. Aslında hem yerden tasarruf sağlamış hem de ekstra bir sehpa almaktan kurtulmuş olacaksınız.

Yuvarlak Modeller

Yuvarlak formdaki orta sehpalar geçmişte kaldı demeyin; halen daha trendler arasında çünkü klasik formdaki dikdörtgen veya kare orta sehpalara göre daha farklı bir görünüme sahip. Oval mimarideki salonlar için birebir olan yuvarlak modeldeki orta sehpalar, fiyat açısından da daha uygun.

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.