Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

Evinizi Kurarken Bunlara Dikkat Edin

Evinizi Kurarken Bunlara Dikkat Edin

Evinizi Kurarken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde / Yeni Bir Ev Kurarken İzlenmesi Gereken Adımlar

 

Kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya başladınız ve yeni bir eve çıkmaya karar verdiniz. Ya da hayatı birlikte yaşamak istediğiniz o insanı buldunuz, beraber bir yuva kuracaksınız. Her halükarda içinizi sıcacık ısıtan yeni bir yuva kurma duygusunu yaşıyorsunuz. Hayallerinize ve tarzınıza uygun bir ev kurmak, hayatta kendi duruşunuzu sağlamlaştıran bir adım olacak. Nereye giderseniz gidin döndüğünüzde ‘’Evim, güzel evim’’ diye kim kapıyı açacaksınız.

 

Peki o kapıdan içeri girdiğinizde sizi nasıl bir ev bekliyor olacak? Rahat koltuğunuza kendinizi bıraktığınızda ‘’Tıpkı hayallerimdeki gibi’’ dedirtecek evi kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

 

İşte bu aşamada işe nereden başlayacağınız çok önemli. Gelin, beraber dikkat edilmesi gereken 6 maddeye göz atalım.

 

1- Öncelikle nasıl bir evde oturmak istediğinize karar verin!

Eviniz kaç odalı olacak, balkonu ya da bahçesi olmasını istiyor musunuz? Daha loş bir ev mi yoksa tamamen aydınlık bir ev mi sevdiğinize karar verin. Unutmayın ki ev dekorasyonunu yaşayacağınız eve göre yapmalısınız. Önce aksesuar ve mobilya seçimi yaparsanız evi tuttuğunuzda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

 

2- Mobilya seçimini öne alın!

Oturacağınız eve karar verdiniz ve anahtarı teslim aldınız. Hemen duvarlara rengini değiştirmeye başlamayın. Unutmayın ki boya rengini çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ama mobilyalarınız sağlamlığıyla uzun yıllar boyunca size eşlik edecek. O yüzden mobilya seçimini boyanın önüne alın. Salonunuz için seçeceğiniz koltuk takımına yakışan ya da yatak odanızdaki mobilyalarla uyumlu olan renge daha sonra karar verin.

 

 

4- Şimdi dekorasyona başlayın!

Kendi tarzınıza uygun mobilyaları seçtiniz, şimdi işin eğlenceli kısmı başlıyor: dekorasyon! Oldukça kapsamlı ama bir o kadar da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor. Yaşam ünitenizin içine renkli mumları, zevkinize uygun dekoratif objeleri yerleştirip manzaranızı güzelleştirebilirsiniz. Kitaplarınızı ister rengine göre, ister türüne göre kitaplığınıza yerleştirebilirsiniz. Orta sehpanızın üzerine şık ve zarif kuru çiçekler koyabilir, duvarlarınıza güzel tablolar asabilir, banyonuz içinse ferah ve iç açıcı bir atmosfer yaratmak için bambu objeler tercih edebilirsiniz. Yatak odanızın tasarımına uygun ambiyansı destekleyen aksesuarlar, yatak şalları seçebilirsiniz.

 

5- Aydınlatma ile ruhunuzu yenileyin!

Tavanınızın süsü olan avize, akşam koltuğunuzda kitabınızı okurken size huzurlu bir ışık sağlayan lambader, yatak odanızda kullanım kolaylığı sunan abajur seçimlerinde gözünüzü yormayacak seçimler yapmalısınız.

 

6- Perde ve halı seçimiyle evinizi yuvaya çevirin!

Evin havasını tamamlamaya son bir adım kaldı: perde ve halı seçimi. Mobilyalarınızın rengiyle uyumlu olarak seçeceğiniz perdeleriniz ve halılarınız evinizi yuvaya çevirmek için size nefis bir fırsat sunacak. Yalnız bu seçimde koltuklarınızın ve pencerelerin büyüklüğünü ölçerek halı ve perdelerinizin boyutuna karar vermelisiniz.

 

 

Herkesin hayattan beklentileri ve zevkleri birbirinden tamamen farklıdır. Eviniz için alışveriş yaparken sizi yansıtan seçimler yapmalısınız. Adım adım gittiğiniz zaman sürecin karmaşıklığı yerine yeni bir başlangıcın keyfine varırsınız. Şimdiden mutlu bir ev dileriz.

 

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.