Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

İlham Veren Yatak Odasına Nasıl Sahip Olursunuz?

İlham Veren Yatak Odasına Nasıl Sahip Olursunuz?

Yatak Odanızı Tasarlarken Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar  

Bir günü sonlandırdığınız ve yeni bir güne başladığınız dinlenme istasyonudur yatak odası. Taptaze bir günü nasıl karşılamak isteyeceğiniz, yatak odanızı dekore ederken size yardımcı olacak en önemli ipucudur. İstisnasızdır ki herkes huzurlu bir uyku uyuyup dinlenmiş bir şekilde yataktan kalkmak ister. Öyleyse sağlıklı bir hayat için yatak odanızı düzenlerken nelere dikkat etmelisiniz, birlikte göz atalım.

 

1- Yatağınız yeterince rahat mı?

Yatak seçimlerinde genelde antropometrimizi düşünmeden seçimler yaparız. Oysa uzun yıllar boyunca kullanacağımız ve günümüzün üçte birini geçirdiğimiz, vücudumuzun rahatlamaya en ihtiyaç duyduğu alandır yatak. O yüzden yatak seçimi yaparken dikkatli olmalısınız. Uyku pozisyonuna uygun ergonomik yataklar tercih ederek bedeninizi ve ruhunuzu mutlu edebilirsiniz.

 

2- Odanızın rengi size huzur veriyor mu?

Ruhumuzun o anki ihtiyacına göre zaman zaman favori renklerimiz değişebilir. Buna bağlı olarak evimizde de küçük dokunuşlarla renklerin enerjisini kullanabiliriz. Fakat yatak odasında hemen seçim yapmadan önce biraz daha temkinli olmalısınız. Uyku halindeyken kalp atışları azalır. Buna bağlı olarak duvar renklerinin kalp atışlarını hızlandıran canlı ve sıcak renkler olması tercih edilmez. Odanızı daha soft ve soğuk renklere boyararak dinginliyi yakalayabilirsiniz. Odanın enerjisini korumak ve canlandırmak içinse yatak örtünüzün rengini sıcak bazlı tonlarda seçebilirsiniz.

 

3- Mobilya seçimi odanıza uygun mu?

Yatak odanızın ışık alıyor olması güne sağlıklı başlamanız için önemli bir etkendir. Fakat çok ışık almayan bir odaya sahipseniz bu durumda mobilya seçimlerinizde açık renklere yönelmelisiniz. Beyaz, akçaağaç ve huş türündeki ahşap gardrop ve şifonyer seçimleriyle odanızı aydınlatabilirsiniz.

 

4- Yatak odası dekorasyonunda nelere dikkat etmelisiniz?

İster minimal, ister klasik tarzda olsun bir yatak odasının vazgeçilmezi aynalardır. Yatak odasında kullanılan aynalar, alanı büyüten küçük sihirbazlar gibidir. Bunun dışında komodine koyacağınız abajurun yatak odanızın genel dekorasyonuyla uyumlu olmasına dikkat edin.

Duvarınıza yapacağınız raf sistemiyle güzel kokulu mumlara ve tütsülere yer açın.

 

Unutmayın ki bir odadaki halı ve perdeler eş gibidir. İkisinin doku ve renk olarak birbiriyle uyumlu olması ilham veren bir yatak odasına sahip olmanızdaki önemli adımlardan biridir.

 

Ayrıca tavanına en çok baktığımız yer yatak odasıdır. Bu yüzden buradaki avize seçimini yaparken odanın büyüklüğüne göre bir boyut seçmeniz ve ışığın aydınlığını da ona göre ayarlamanız gerekir.

 

 

5- Saklama alanlarınız yeterli mi?

Bazen evlerin küçüklüğünden dolayı ıvır zıvır eşyaları nereye koyacağımızı bilemez ve gardrobun üstüne tıkarız. Bu durum ise, odada bir kaos yaratır. O yüzden ortalıkta durmasını istemediğiniz eşyalarınız için karyola yerine baza tercihi yapabilir ya da mobilyalarınızla uyumlu ek bir dolap alarak dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

 

 

İlham veren tasarım yatak odalarının ortak noktası birbiriyle uyumlu mobilya seçimleridir. Yatak odanızı dizayn ederken mobilyalarınızın karmaşıklık yaratmamasına ve odanın ruhunuzu yansıtmasına özen gösterin.

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.