Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

Ev Düzeninin Altın Kuralları

Ev Düzeninin Altın Kuralları

Evinizde Dağınıklığa Son Veren Yıldız Kurallar

 

Biliyoruz ki en dağınık insanlar bile her zaman düzenli ve tertemiz bir evde oldukça huzurlu ve rahat hisseder. Evi düzenlemek kolay gibi görünse de düzenli tutmak bir o kadar zordur. İşte evinizde dağınıklığa son veren yıldız kurallar Kenan Ev Blog’da!

 

  1. Önce en zor yerden başlayın!

Kulağa biraz tuhaf gelmiş olabilir ama işe kesinlikle en zor odadan başlamanızı öneriyoruz. En çok eşyanın olduğu alandan başlamak ilerleyen saat dilimlerinde yorgunluğunuz arttığında işinizin hafiflemesine sebep olacaktır.

 

  1. Eşyalarınızı tek tek elden geçirin!

‘’Bir gün mutlaka kullanırım’’ dediğiniz ama pek de kullanmadığınız bütün eşyalarınıza teşekkür ederek onları ihtiyacı olan birilerine vermek üzere bir kenara ayırın. Dolabınızdaki fazlalıklar, bazanızın altında yıllanmış hurçlar, makyaj masasının önündeki hiç kullanmadığınız malzemeler, TV ünitesindeki gereksiz biblolar vs… Evinizde ne kadar az eşya kalırsa o kadar uzun süreli düzene kavuşursunuz.

 

  1. Mobilyalarınıza ufak dokunuşlar yapın!

Dilerseniz mobilyaların yerini değiştirmek, dilerseniz ufak dokunuşlarla etkisini yenilemek evinize yeni bir soluk getirecektir. Kış aylarında kanepenizin üstüne atacağınız koltuk şalı, yerini değiştireceğiniz lambader, kilim yerine halı kullanmanız odanın etkisini baştan sona değiştirecektir. Böylece yepyeni bir alanı dağıtmak hiç içinizden gelmeyecektir.

 

  1. Sık kullandığınız ıvır-zıvırlar için kutulama yöntemi!

Evcil dostunuzun tüy fırçası veya oyuncakları, televizyon kumandalarınız, küçük not defteriniz gibi sık sık kullandığınız eşyaları aceleyle orta sehpa, yaşam ünitesi gibi alanların üstüne koyuyoruz hızlıca. Bunlar uzun süre aynı yerde kalınca gözümüz o dağınıklığa alışıyor. Halbuki küçük, şirin, evin dekorasyonuyla uyumlu bir kutuyu ıvır zıvır kutusu yapıp kitaplığın alt raflarından birinin altına koyarsanız hem dağınıklığın önüne geçersiniz hem de aradığınız zaman hızlıca bulursunuz.

 

  1. Sandıklı mobilyalar tercih edin.

Özellikle eviniz küçükse veya eşyanız çoksa saklama alanları sizin için çok önemli. Koltuklarınızı ve yatağınızı mümkünse sandıklı tercih etmenizde yarar olacaktır. Kenan Ev’de evinizin ölçüsüne ve sizin zevkinize uygun tasarımlarla evde depolama alanlarınızı belirleyerek dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

 

Daha huzurlu ve neşeli ev hayatının yıldızı düzenli ve temiz olmaktır. Unutmayın ki eşyalarımıza özenli davranırsak hayatımıza da özenli davranmış oluruz.

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.