Kişiye Özel Tasarım Mobilya ve Aksesuarlar

Müşteri Hizmetleri
0 232 365 80 80

Kişiye Özel Tasarım Mobilyalar
İzmir ilçelerineÜcretsiz Nakliye taşıma fırsatı
Ürünlerimizde 3 yıl garanti imkanı

Ahşap Mobilya Renkleri Nelerdir?

Ahşap Mobilya Renkleri Nelerdir?

Dekorasyonda Ahşap Etkisi ve Kullanım Yerleri

Doğanın sakinleştiriciliğini ve dinginliğini evinize taşıyan ahşap dokular ile yaşayan alanlar yaratmak oldukça kolay. Ahşap, geniş renk ve doku skalasıyla size eşsiz seçenekler sunar. Döşemeden kitaplığa, mutfak tezgahından yatak odası dekorasyonuna kadar evinizin her odasında ve her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz ahşap türlerini nasıl seçmelisiniz? Kenan Ev olarak sizler için ahşabı detaylı olarak inceliyoruz.

1- Döşemede ahşap etkisi

Parke döşemesinde kullanacağınız materyaller arasında en sağlıklısı ahşaptır. Nefes alan özelliğiyle ahşap döşemelerle evin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Evinizin zemininde klas bir etki yaratmak istiyorsanız ceviz, fındık, maun gibi daha koyu ve ince damarlı türlere yönelebilirsiniz. Zeminin aydınlık ve ferah durmasını istiyorsanız huş, kül rengi alıç, çam gibi daha aydınlık ve açık türleri tercih etmelisiniz.

2- Salon dizaynında ahşap etkisi

Orta sehpa, kitaplık, televizyon ünitesi gibi büyük ve kendini gösteren mobilyalarda ahşap tercih ediyorsanız en önemli kural seçeceğiniz ahşap türlerinin ya aynı ya da birbiriyle uyumlu olmasıdır. Salonunuzun bir bütün olarak sizin tarzınızı yansıtmasını istiyorsanız ahşap türünün mobilyalarınızla uyumunu da dikkate almalısınız. Koltuk takımınız modense buna uygun dokuları daha az belirgin olan sakin tonlarda ahşap türü seçebilirsiniz. Ancak country tarzda kanepeler, berjerler seviyorsanız buna uygun olarak ceviz gibi ağır ve gösterişli türlere yönelebilirsiniz.

3- Mutfakta ahşap etkisi

Tezgah ve dolaplar, mutfağın etkisini yansıtan en önemli bölgelerdir. Mutfağın aydınlık olması mutfakta zaman geçirmeyi seven kişileri genellikle mutlu eder. Bu yüzden dolaplarınızda akağaç, meşe gibi daha dingin ve sakin renkleri tercih etmenizde fayda olur. Yemek masanızı da Kenan Ev güvencesiyle bu ahşap türleriyle uyumlu olarak yaptırırsanız mutfağınızın aurasını tamamen yenilemiş olursunuz.

4- Yatak odasında ahşap etkisi

İç dünyamıza en yakın olduğumuz yer yatak odasıdır. Uyku sürecini geçirdiğimiz bu alanda mobilya tercihini şansa bırakmak yerine gerçekten iyi araştırmak gerekir. Odanızın büyüklüğüne göre seçeceğiniz eşyaların yanı sıra ne tür materyaller tercih ettiğiniz de önemlidir. Yatak odasında en çok tercih edilen materyal tabi ki ahşaptır. Özellikle son zamanlarda bazaların yerini sandıklı ahşap karyolalar almaya başladı. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri eğer ki zeminde çıplaklık seviyorsanız parkenizle mobilyalarınızın uyumudur. Ayrıca dekoratif ahşap çerçeveler, ve duvar aynalarıyla ahşap etkisini duvarlarınıza da taşıyabilirsiniz.

Karşıyaka Kenan Ev Mobilya olarak ev dekorasyonunda dilediğiniz ahşap seçeneği ve modelle size özel tasarlayacağımız mobilyalar için bizimle iletişime geçebilir, evinize doğanın ruhunu taşıyabilirsiniz.

İç Mimarlık Hizmeti

Anahtar teslim projeler ile evinizi baştan tasarlıyoruz.